„Valmiermuiža’s alus” yra viena mažiausių ir „jauniausių“ alaus daryklų Latvijoje, savo veiklą pradėjusi 2009 metų pavasarį. Tačiau šios daryklos ištakos siekia 1624 metus. Tuo metu, dar prieš pradedant virti alų, reikėjo pastatyti didelį dvarą, o kai tai įvyko – dvaro smuklėje iškart buvo parduota 130 statinių šio gėrimo. Verta priminti, jog alaus statinė tuomet turėjo daug didesnę vertę nei šiandien!
Tačiau grįžkime į dabartį, o būtent į 2008 metus. Aludariai, tikri savo darbo meistrai, praleido ištisus metus tyrinėdami senovinius receptus ir ieškodami Šventojo Gralio – recepto, pagal kurį pagamintą

gėrimą mėgtų visi alaus mylėtojai. 12 mėnesių gimtojoje šalyje ir už jos ribų šie aludariai ieškojo ir geriausių apynių bei salyklo. Be kita ko, reikėjo išstudijuoti ir kiekvieną alaus virimo niuansą… Kol galiausiai atėjo lemtinga diena, ir patys išrankiausi Vidzemės regiono vyrai paragavę „Valmiermuižos” alaus linktelėjo galvas iš susižavėjimo. Tai buvo būtent tas momentas, kai daryklos aludariai suprato ramia sąžine galintys pasiūlyti naują šedevrą visiems, vertinantiems tikrą alų. 2009 metų gegužę pasaulį išvydo šviesusis „Valmiermuižos” alus, o po metų prie jo prisijungė ir tamsusis „brolis”.